8 Mart 2012 Perşembe

Ben Kutlamam, Beyim Kutlar...
İçinde bulunduğumuz "Dünya Kadınlar Günü"nü kutlamak yerine;

Kadınların hür iradelerini daha "HÜR" bir ortamda kullanabildikleri,

Kendi geleceklerini tayin etme haklarının kendilerine verildiği,

Sadece bugüne özel, kadınların sosyal hayattaki sorunlarına eğiliyor-muş gibi yapılmadığı,

Şiddetin ve tecavüzün her türlüsünün önüne geçmekte "başarı" sağlandığı,

Kadınların ilgiye ve bakıma muhtaç, "su isteyen bir  çiçek"ten daha çok, saygı isteyen bir birey olduğu düşüncesinin toplumun çoğunluğu tarafından kavranabildiği,

Ve daha burada dile getiremediğim nice sorunlarına çözümler bulunabilinmiş, bir "Kadınlar Günü"nde bu "özel" gününüzü kutlamak temennisi ile geçiştireceğim yazımı.

Bu yazdıklarım şu an için sadece "temenni" seviyesinde olduğu için bu günü kutlamayacağım. Zira içinde bulunduğumuz şartlar altında kadınların kutlanası bir günleri var-mış gibi yapmayı doğru bulmuyorum.

BDSM içerikli ilişkileri benimseyen, üstelik bir erkeğin kaleminden bunların dökülmesi belki bazılarına ironik gelebilir.

Fakat sevgi, nefret, aşk, mutluluk, hüzün, seçim, karar, red, kabul, istek, ikar gibi, BDSM de dahil olmak üzere, kadının hissedeceği her türlü duygu ve dürtünün tasarrufunun kadının kendisinde olması gerektiğine inanan ve bu haklarına saygı duyan bir birey olarak bu yazımı kaleme alıyorum.

8 Mart 2013'ünüzü "kutlamak" temennisi ile, hepinize iyi günler.


2 yorum:

  1. Bir sub olarak kesinlikle ironik bulmuyorum, tam tersi, BDSM'in özü, kadını 'korumak' var yazınızda--creamy--

    YanıtlaSil
  2. Resmin farklı taraflarında olsak da, aynı frekanstayız creamy. Bu düşünceye uzak olan kişiler içindi ironi "endişem". "Biz" aynı dili konuşuyoruz. ;)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...